Haberler » Yayındakiler
Ara
Odamızca, Bosna-Hersek Federasyonu ile Adana arasındaki ticari bağların artırılması ve yeni yatırım ve ticaret olanaklarını incelemek üzere Başkent Saraybosna ve Tuzla kentlerine iş gezisi düzenledi.
PLATO ADANA PROJESİNE YOL HARİTASI.. 24 Nisan 2017 Pazartesi
Adana’nın sinema ve dizi sektörü için bir plato haline getirilmesi amacıyla başlatılan Plato Adana projesinin yol haritası 22 Nisan 2017 Cumartesi günü Seyhan Otelde düzenlenen bir çalıştayla çizildi.
ATO’nun Mart ayı olağan Meclis toplantısı, Tarkan Kulak başkanlığında gerçekleşti.
ATO Meclis Salonu’nda gerçekleşen, “Adana ve Türkiye’de Gayrimenkul Sektörünün Durumu” konulu toplantı, sektör temsilcilerinin yanı sıra Çevre ve Şehircilik eski Bakanı vi AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Milliyet Emlak’tan Göktuğ Beşer ve Kıvanç Kemal Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti.
ATO’nun girişimleriyle hazırlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Projesi’nin kuruluş aşamaları birer birer geçiliyor. ATO’nun bölgenin kurulmasına ilişkin hazırlamış olduğu başvuru dosyası, Valilik kanalıyla resmen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan, “Milli İstihdam Seferberliği”nin toplumsal huzurun sağlanması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Zenginin yoksula, eğitimlinin eğitimsize, işverenin işsize karşı bir sorumluluğu var. İnancımız açısından da gerekli olan bu yükümlülüğü hep birlikte hissetmek, işveren olarak gereğini yapmak zorundayız” dedi.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 21. Olağan Genel Kurul sonucunda Adana Şube Başkanlığı’na seçilen Burhan Kavak ile yönetim kurulu üyelerinden oluşan MÜSİAD heyeti, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe’yi ziyaret etti.
Adana Vergi Dairesi Başkan Vekili Ahmet Tunalı ve aralarında Gelir İdaresi Grup Müdürleri Recep Yavuz, Ahmet Balıkcı, Kamil Kurt ve Ömer Kılıç’ın da bulunduğu heyet, 28. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” projesi kapsamında, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir araya geldi.
ATO’nun Şubat ayı olağan Meclis toplantısı Tarkan Kulak Başkanlığında gerçekleşti.
Sayfa:İlkÖnceki12345678SonrakiSon
Powered by macikkar